Pohľad na aktuálne postavenie hráčov v rámci mládežnických kategórií podľa...
Zverejnené: 31.10.2017
sachovetreningy'
Správa zo spravodajstva

Detail

Majstrovstvá Európy družstiev majú za sebou úvodných päť kôl. Družstvo mužov hneď v prvom kole potrápilo favorizované Poľsko. Nechýbalo veľa, aby sme dokonca senzačne zvíťazili na úkor favorita. Jan-Krzyzstof Duda ušiel hrobárovi z lopaty a zachránil remízou bod svojmu družstvu. V druhom kole sme zaznamenali zatiaľ jedinú porážku v turnaji. Družstvo Nemecka osvedčilo svoje kvality a zaslúžene vyhralo. V treťom kole až piatom kole sme zaznamenali zápasové remízy postupne z družstvami Grécka 2, Rakúska a Macedónska. Dnes nás čaká družstvo Nórska, ktoré hrá v turnaji bez majstra sveta Magnusa Carlsena.

Družstvo žien v prvom kole podľahlo Nemecku. V druhom kole zaznamenalo prvú výhru v turnaji, keď porazilo Fínsko 4:0. V treťom kole  boli nad sily našich dievčat reprezentantky Holandska. V štvrtom a piatom kole sme zaznamenali dve tesné prehry 1,5:2,5 so Švajčiarskom a Anglickom. Dnes čaká dievčatá družstvo Macedónska.

Pridáme dnes po dni voľna zápasové výhry? Všetci veria, že áno.

On-line zo zápasov našich družstiev môžete sledovať na www.chessbomb.comwww.chess24.com  kde je možné sledovať aj live stream z hracej miestnosti ,s komentárom GM Jana Gustafssona.